Menu

STANDARDY DOMŮ TYPU BUNGALOV

Rodinný dům: samostatně stojící rodinný dům typu Bungalov v sympatické, klidné lokalitě obce Ořechov u Brna na jihovýchodním mírném svahu.

 

STAVEBNÍ ČÁST

Plášť budovy: Svislé nosné konstrukce domu jsou tvořeny zdivem z keramických tvárnic HELUZ UNI tl. 300 mm na systémovou tenkovrstvou maltu SiDi a nosnými příčkami Heluz tl.175mm. Na objektu bude proveden kontaktní zateplovací systém z tepelné izolace z fasádního polystyrenu EXS 70 (grafitový) F tl. 150 mm s probarvenou fasádní omítkou, s doteplením špalet k oknům s těsnící páskou.

Střecha objektu je rovná, nepochůzná, zateplená. Strop je tvořen monolitickou konstrukcí.

Dělící příčky: Dělící příčky mezi pokoji z keramických příčkovek HELUZ tl. 140 mm a 200m a nosná příčkovka 175mm na systémovou tenkovrstvou maltu SiDi.

Terasy: Součástí každého domu jsou terasy u obývacího pokoje s kuchyní a každé ložnice. Podlaha terasy betonová dlažba – typ dle tabulky cenových standardů.

Tepelné izolace: tepelné izolace podlah jsou z polystyrenu EPS tloušťka 150 mm. Tepelné izolace střechy jsou z polystyrenu EPS ve spádu. Střešní folie.

Omítky a výmalby: Na veškerém zdivu z keramických tvárnic budou sádrové omítky + disperzní nestíratelná malba bílá. Barevné výmalby nejsou součástí standardu.

Interiérové dveře: Jednokřídlové, plné dveře v obložkové zárubni od výrobce Masonite, světlý rozměr 800 / 1970 mm, resp. 700/1970 mm. Dveře v provedení s CPL povrchem (odstín = Bardolino), kování klika/klika. U dveří na WC a do koupelen WC klíč.

Okna, dveře: Z vysoce kvalitních plastových profilů s izolačními trojskly. Povrchová úprava z venku v barvě Alux DB 703, z vnitřní strany bílé. Balkonové dveře z obývacího pokoje osazeny HS-Portálem. Vnitřní parapety plastové, bílé. (Vnitřní žaluzie a sítě proti hmyzu nejsou součástí standardu).

Pro zastínění oken je provedena příprava pro ovládání venkovních rolet (venkovní rolety nejsou součástí standardu).

Podlahy: V obytných místnostech domu a chodbách budou lepené vinylové podlahy s nášlapnou vrstvou 0,4 mm od výrobce Parador Basic 2.0.

Obklady stěn a dlažby-sociální zázemí: Na stěnách sociálního zázemí bude realizován keramický obklad v kombinaci dvou barev. Na podlahách keramická dlažba.

Stropy: Omítka sádrová

Kuchyňské linky: V rámci standardu řešena pouze napojovací místa formou rohových ventilů s přívodem vody, odpadu a elektřiny, dodávka kuchyňské linky není standardním vybavením. Doporučujeme výrobce kuchyňských linek firma Čechovský.

 

ZDRAVOTECHNICKÉ INSTALACE

Odpadní potrubí: Rozvody odpadního potrubí a tvarovek vnitřní kanalizace z polypropylenu, systém HT (OSMA, WAVIN).

Rozvody vody: Potrubí a tvarovky rozvodů vody (studená/teplá) provedeno svařovaným systémem Ekoplastik z materiálu PPR (výrobce WAVIN). Veškeré rozvody vody opatřeny izolací z pěnového polyetylenu tl.20 mm.

Měření spotřeby vody: Spotřeba vody v každém domě bude měřena samostatným vodoměrem, umístěným ve vodoměrné šachtě před domem.

Kuchyně: V místě uvažované kuchyňské linky řešena pouze napojovací místa pro další rozvod osazena vývody teplé a studené vody (rohové uzávěry). Dále napojovací místo pro připojení odpadního potrubí dřezu a pod omítkový sifon HL400 pro myčku.

Příprava TUV: Zajišťována pomocí tepelného čerpadla- viz. část ÚT. Bez cirkulace TUV

Zařizovací předměty: Standard sanitárního vybavení Umyvadlo = 3x keramické umyvadlo  600 X 450, včetně rohových ventilů 2 ks, sifonu a odtoku + stojánková baterie se zátkou Click-Clack; WC klozet = 2x bílý, závěsný, vč. sedátka s poklopem, závěsný systém GEBERIT Duofix, splachování manuální – tlačítko standard; Sprchový kout = 1x sprchový kout 90 x 90 x 190 cm, vč. samonosné vaničky, sifon + sprchová nástěnná baterie, včetně sprchové sady ( hadice a sprchová hlavice ) ; Vana = akrylátová rozměrů 160 x 70 cm, včetně baterie nástěnné.

Pračka a sušička = příprava formou pod omítkového sifonu HL400 a rohového uzávěru.

Jímání dešťových vod – děšťové vody budou jímány do akumulační nádrže s přepadem o objemu 9m3.

 

VZDUCHOTECHNIKA

Větrání WC a koupelny: Odvod znehodnoceného vzduchu z koupelen je řešen stropním ventilátorem s předním panelem a časovým doběhem. Každý ventilátor je doplněn zpětnou klapkou.

Kuchyně: Do místa uvažované digestoře v prostoru kuchyňky příprava kruhového potrubí s odvodem na střechu. Dodávka a montáž samotné digestoře bude součástí dodávky kuchyňské linky.

KLIMATIZACE

Vnitřní klimatizace: pro vnitřní klimatizaci je provedena příprava pro jednu vnitřní jednotku v obývacím pokoji a přípravou pro venkovní jednotku. Dovybavení klimatizačních jednotek je považováno za nadstandardní vybavení.

 

ÚSTŘEDNÍ VYTÁPĚNÍ

Zdroj tepla a ohřev TUV: Zdrojem tepla a užitkové vody pro jednotlivé domy bude tepelné čerpadlo s vestavěným bojlerem v kombinaci s elektrickým kotlem o výkonu 6 kW. Topný okruh bude regulován v závislosti na venkovní teplotě přímo tepelným čerpadlem, lokální regulace zajistí termostaty podlahového vytápění. Systém bude jištěn vlastní expanzní nádobou.

Rozvody topné vody: Veškeré rozvody realizovány pomocí vícevrstvého polyethylenového potrubí ALPEX (např. IVAR). Veškeré rozvody vody opatřeny izolací z pěnového polyetylenu tloušťka 25 mm. Vytápění veškerých místností bude podlahovým vytápěním, v koupelnách trubková otopná tělesa Korado Koralux Linear Classic (bílá barva).

 

ELEKTROINSTALACE

Elektroinstalace: V každém z domů osazen rozvaděč s jističi jednotlivých elektro okruhů. Rozvody provedeny měděnými kabely pod omítkou.

Umělé osvětlení: V jednotlivých domech ve všech místnostech bude připraven pouze kabelový vývod pro osazení svítidla majitelem domu. Ovládání svítidel vypínači u vstupů.

Zásuvky: Uvažováno s osazením zásuvek do dělících příček a obvodových stěn a jednou venkovní zásuvkou 230 V/50 Hz – rozmístění dle zvyklostí projektanta elektro. Ochrana proti přepětí zajištěna v rozvaděčích elektro v 1. a 2.stupni.

Standard vypínačů a zásuvek: Schneider, řada Unica bílá/ledově-bílá.

Požární signalizace: V souladu s PBŘ instalovány v každém domě samočinné detektory požáru s akustickou signalizací.

Rozvod dat: V rámci jednotlivých domů provedeno osazení jedné slaboproudé zásuvky a jedné zásuvky pro STA umístěná v obývacím pokoji, zřízení kabeláže od těchto zásuvek je standardním vybavením. Zvýšení počtu jednotlivých zásuvek je nadstandardním vybavením.

Internet: Připojení domu na poskytovatele bezdrátového internetu.

STA: Na střeše domu osazena anténa pozemního vysílání vč. Zesilovače, koaxiální kabel ukončen zásuvkou v každé domě.

Domácí telefon: U hlavního vstupu do domu umístěno zvonkové tablo s možností hovoru (bez videohovoru)

Oplocení: bude provedeno oplocení jednotlivých pozemků z ocelového poplastovaného pletiva výšky 1,50m v barvě antracitové šedé. V místech kotvení mimo zídky budou pod oplocením uloženy prefabrikované podhrabové železobetonové dílce.

Opěrné stěny: dělící opěrné stěny budou monolitické.

Pojezdové brány a garážová vrata: pouze příprava elektroinstalace – položení chrániček pro budoucí elektroinstalaci

 

NADSTANDARD

Řešeno individuálně se stavebníkem.

Týká se např.: zelené střechy, kamerový systém, komín-krb a vyřízení legislativy s PBŘ, a dalších změn ve standardech

 

Vzhledem k současnému situaci na trhu stavebních materiálů si investor vyhrazuje právo na změny, které nebudou mít vliv na kvalitu a provedení stavby.
(např. změna dodavatele cihel, změna dodavatele oken, atd.)

 

Kontakt

Manažer prodeje

Hana Čuperová
+420 739 771 773
cuperova@aristoreal.cz

Andrea Koubková
+420 778 955 775
koubkova@aristoreal.cz

    Naši partneři

    Zásady ochrany osobních údajů