Standardy vybavení bytů ve viladomu

Úvod / Standardy

Vila dům: samostatně stojící rezidentní vila dům se třemi mezonetovými byty v sympatické, klidné lokalitě obce Ořechov u Brna na jihovýchodním mírném svahu, kde součástí domu ke každému bytu jsou samostatné zahrady, parkovací stání a garážové stání

N

Stavební část

N

Zdravotechnické informace

N

Vzduchotechnika

N

Klimatizace

N

Ústřední vytápění

N

Elektroinstalace

N

Nadstandard

Stavební část

Plášť budovy: Svislé nosné konstrukce domu jsou tvořeny zdivem z keramických tvárnic tl. 300 mm na systémovou tenkovrstvou maltu Sidi. Na objektu bude proveden kontaktní zateplovací systém z tepelné izolace z fasádního polystyrenu EXS 70 (grafitový) F tl. 150 mm s probarvenou silikonovou fasádní omítkou, s do teplením špalet k oknům s těsnící páskou. Strop je tvořen monolitickou konstrukcí bez možnosti úložného prostoru. Střecha objektu je rovná.

Dělící příčky: Dělící příčky mezi byty jsou tl. 250 mm, v pokojích z keramických příčkovek tl. 115, 140 mm na systémovou tenkovrstvou maltu a zdící pěnu. Dělící příčky mezi byty jsou opatřeny protihlukovou izolací pro zvýšení akustického komfortu. 

Terasy: Součástí každého bytu jsou terasy u obývacího pokoje s kuchyní. Podlaha terasy – betonová dlažba 20×20 o výměře 20m2 Každý byt má terasu, u jednoho z bytů jsou ve 2NP dva balkony – viz půdorysy k jednotlivým bytům.

Zábradlí bude řešeno na přední části domu skleněnou výplní v kombinaci s ocelovými prvky, ze zadní strany domu standardní pásovina.

Schodiště vnitřní: ocelové schodiště s dřevěnými nášlapy

Schodiště společné: betonové, epoxidový nátěr

Tepelné izolace: tepelné izolace podlah suterén jsou z EPS. Tepelné izolace střechy jsou z polystyrenu EPS ve spádu a střešní fólie.

Omítky a výmalby: Na veškerém zdivu z keramických tvárnic budou sádrové omítky + disperzní nestíratelná malba bílá, barevné výmalby nejsou součástí standardu.

Interiérové dveře: Jednokřídlové, plné dveře v obložkové zárubni od výrobce Dornite (dříve Masonite), světlý rozm. 800 / 1970 mm, resp. 700 / 1970 mm. Dveře v provedení s CPL povrchem (odstín = Bardolino), kování klika/klika. U dveří na WC a do koupelen WC klíč.

Okna, dveře: Z vysoce kvalitních plastových profilů s izolačními trojskly. Povrchová úprava v barvě Alux DB 703 nebo RAL7016. Balkonové dveře z obývacího pokoje osazeny HS-Portálem. Vnitřní parapety plastové, šedé. (Vnitřní žaluzie a sítě proti hmyzu nejsou součástí standardu).

Pro zastínění oken je provedena příprava pro ovládání venkovních rolet (venkovní rolety nejsou součástí standardu). V případě klientské změny bude stanoven balíček ve stanovené částce pro odpočet.

Podlahy: V obytných místnostech domu a chodbách budou lepené vinylové podlahy s nášlapnou vrstvou 0,2 mm od výrobce Parador Basic 2.0 z dostupných vzorků u našeho spolupracujícího dodavatele.

Obklady stěn a dlažby – sociální zázemí: Na stěnách sociálního zázemí bude realizován keramický obklad 30×60 kombinaci dvou barev. Na podlahách potom keramická dlažba 60×60. Dostupné standardy u našeho spolupracujícího dodavatele.

Stropy: omítka sádrová 

Kuchyňské linky: V rámci standardu řešena pouze napojovací místa formou rohových ventilů s přívodem vody, odpadu a elektřiny, dodávka kuchyňské linky není standardním vybavením. Doporučujeme výrobce kuchyňských linek firma Čechovský.

Zdravotechnické instalace

Odpadní potrubí: Rozvody odpadního potrubí a tvarovek vnitřní kanalizace z polypropylenu, systém HT, svislé odpadní potrubí instalováno v protihlukovém provedení.

Rozvody vody: Potrubí a tvarovky rozvodů vody (studená/teplá) provedeno svařovaným systémem z materiálu PPR. Veškeré rozvody vody opatřeny izolací z pěnového polyetylenu.

Měření spotřeby vody: Spotřeba vody v každém bytě bude měřena samostatným podružným vodoměrem nad vstupními dveřmi hlavního vchodu každého bytu. Hlavní vodoměr umístěn v kontrolní šachtě před domem.

Kuchyně: V místě uvažované kuchyňské linky řešena pouze napojovací místa pro další rozvod, osazena vývody teplé a studené vody (rohové uzávěry). Dále napojovací místo pro připojení odpadního potrubí dřezu a pod omítkový sifon HL400 pro myčku.

Příprava TUV: Zajišťována pomocí tepelného čerpadla – viz část ÚT. Včetně cirkulace TUV

Zařizovací předměty: Standard sanitárního vybavení Umyvadlo = keramické umyvadlo, včetně rohových ventilů 2 ks, sifonu a odtoku + stojánková baterie se zátkou Clik-Clack; WC klozet = 2x bílý, závěsný, vč. sedátka s poklopem, závěsný systém GEBERIT Duofix, splachování manuální – tlačítko standard ; Sprchový kout = sprchový kout 90 x 90 x 190 cm, sifon + sprchová nástěnná baterie, včetně sprchové sady ( hadice a sprchová hlavice )a sprchového žlabu; Vana = akrylátová rozměrů 160 x 70 cm, včetně baterie nástěnné.
Pračka a sušička = příprava formou pod omítkového sifonu HL400 a rohového uzávěru.

Počet zařizovacích předmětů v jednotlivých bytech je určen dle projektové dokumentace. Standardy zařizovacích předmětů dostupné u spolupracujícího dodavatele Richter+Frenzel. V případě klientské změny bude stanoven balíček ve stanovené částce pro odpočet.

Jímání dešťových vod – dešťové vody budou jímány do akumulační nádrže s přepadem.

Vzduchotechnika

Větrání WC a koupelen: Odvod znehodnoceného vzduchu z WC řešen ventilátorem dle upřesnění standardu. Odvod znehodnoceného vzduchu z koupelen rovněž řešen ventilátorem dle upřesnění standardu. Každý ventilátor je doplněn zpětnou klapkou.

Odvod vzduchu kuchyně: Do místa uvažované digestoře v prostoru kuchyně příprava kruhového potrubí s odvodem přes fasádu. Dodávka a montáž samotné digestoře bude součástí dodávky kuchyňské linky, není tedy standartním vybavením. Příprava montážního otvoru v průměru 125, bez montáže a potrubí.

Klimatizace

Vnitřní klimatizace: pro vnitřní klimatizaci je provedena příprava pro jednu vnitřní jednotku v obývacím pokoji a přípravou pro venkovní jednotku. Dovybavení klimatizačních jednotek je považováno za nadstandardní vybavení.

Ústřední vytápění

Zdroj tepla a ohřev TUV: Zdrojem tepla a užitkové vody pro jednotlivé byty bude tepelné čerpadlo vzduch-voda s vestavěným bojlerem v kombinaci s elektrickým kotlem o výkonu 6 kW. Topný okruh bude regulován v závislosti na venkovní teplotě přímo tepelným čerpadlem, lokální regulace zajistí termostaty podlahového vytápění. Systém bude jištěn vlastní expanzní nádobou. Tepelné čerpadlo je umístěno ve společné technické místnosti.

Rozvody topné vody: Veškeré rozvody realizovány pomocí vícevrstvého potrubí ALPEX (např. IVAR). Veškeré rozvody vody opatřeny izolací z pěnového polyetylenu tl. 25 mm. Vytápění veškerých místností bude podlahovým vytápěním, v koupelnách potom trubková otopná tělesa Korado Koralux Linear Classic (bílá barva), včetně elektrospirály.

Elektroinstalace

Elektroinstalace: V každém z bytů osazen podružný rozvaděč s jističi jednotlivých elektro okruhů. Rozvody provedeny měděnými kabely pod omítkou.

FVE: na každém domě 16kW fotovoltaická elektrárna. FVE umístěná na střeše každého domu určená pro všechny bytové jednotky, bez baterií.

Umělé osvětlení: V jednotlivých domech ve všech místnostech bude připraven pouze kabelový vývod pro osazení svítidla majitelem bytu. Ovládání svítidel vypínači u vstupů.

Zásuvky: Uvažováno s osazením zásuvek 230 V/50 Hz do dělících příček a obvodových stěn a jednou venkovní zásuvkou 230V/50Hz – rozmístění dle zvyklostí projektanta elektro. Ochrana proti přepětí zajištěna v rozvaděčích elektro v 1. a 2.stupni. Není součástí zásuvka 400V a zásuvka pro elektromobily.

Standard vypínačů a zásuvek: Schneider, řada Unica bílá/ledově-bílá. 

Požární signalizace: V souladu s PBŘ instalovány v každém bytě samočinné detektory požáru s akustickou signalizací.

Rozvod dat: V rámci jednotlivých domů provedeno osazení jedné slaboproudé zásuvky a jedné zásuvky pro STA umístěna v obývacím pokoji, zřízení kabeláže od těchto zásuvek je standardním vybavením. Zvýšení počtu jednotlivých zásuvek je nadstandardním vybavením.

Internet a hlasové služby: Připojení domu na poskytovatele bezdrátového internetu si klient zajistí sám.

STA: Na střeše domu osazena anténa pozemního vysílání vč. Zesilovače, koaxiální kabel ukončen zásuvkou v každé bytě.

Domácí telefon: U hlavního vstupu do domu umístěno zvonkové tablo a v každém z bytů domácí telefon s možností hovoru (bez videohovoru),

Oplocení: bude provedeno oplocení jednotlivých pozemků z ocelového pozinkovaného pletiva výšky 1,50m v barvě zelené. V místech kotvení mimo zídky budou pod oplocením uloženy prefabrikované pod hrabové železobetonové dílce. 

Opěrné stěny: svahové tvárnice, monolitická zeď

Terénní úpravy: pouze formou rozprostření ornice.

Garáž: ke každému jednotlivému bytu náleží jedna garáž a parkovací stání. 

Garážová vrata: na suterénních garážích budou osazena garážová vrata v barvě oken a vstupních dveří jednotného vzhledu rozměrů 2500×2200 od firmy TRIDO

Nadstandard

Veškeré stavební úpravy týkající se např. vířivek bazénu a saun jsou považovány za nadstandardy.

Veškeré další dotazy ke standardům a nadstandardům budou řešeny emailovou komunikací se stavbou.

Vzhledem k současným výkyvům a situaci na trhu stavebních materiálů si investor vyhrazuje právo na změny, které nebudou mít vliv na kvalitu a provedení stavby.

(např. změna dodavatele cihel, změna dodavatele oken atd.)