Menu

Standardy vila domy

Vila dům: samostatně stojící vila dům o 3 bytech typu Bungalov v sympatické, klidné lokalitě obce Ořechov u Brna na jihovýchodním mírném svahu.

 

STAVEBNÍ ČÁST

Plášť budovy: Svislé nosné konstrukce domu jsou tvořeny zdivem z keramických tvárnic HELUZ PLUS tl.250 mm na systémovou tenkovrstvou maltu. Na objektu bude proveden kontaktní zateplovací systém z tepelné izolace z fasádního polystyrenu EPS 70 F tl. 150 mm s probarvenou fasádní omítkou, s doteplením špalet k oknům s těsnící páskou. Objekt má vazníkový strop bez možnosti úložného prostoru.

Střecha objektu je rovná, nepochůzná.

Dělící příčky: Dělící příčky mezi pokoji z keramických příčkovek HELUZ tl.115, 140 mm na systémovou tenkovrstvou maltu.

Terasy: Součástí každého bytu jsou terasy u obývacího pokoje s kuchyní a ložnic dle půdorysů jednotlivých bytů. Podlaha terasy dřevo-plast rošt.

Zábradlí: sklo

Schody na zahrady: betonové schody

Tepelné izolace: tepelné izolace podlah jsou z polystyrenu EPS tloušťka 150 mm. Tepelné izolace stropů jsou z minerální vaty tl. 300 mm.

Omítky a výmalby: Na veškerém zdivu z keramických tvárnic budou sádrové omítky + disperzní nestíratelná malba bílá.

Interiérové dveře: Jednokřídlové, plné dveře v obložkové zárubni od výrobce Masonite, světlý rozměr 800 / 1970 mm, resp. 700/1970 mm. Dveře v provedení s CPL povrchem (odstín = Bardolino), kování klika/klika. U dveří na WC a do koupelen WC klíč.

Okna, dveře: Z vysoce kvalitních plastových sedmikomorových profilů s izolačními trojskly. Povrchová úprava z venku v barvě antracitové, z vnitřní strany bílé. Balkonové dveře z obývacího pokoje osazeny HS-Portálem. Vnitřní parapety plastové, bílé. (Vnitřní žaluzie a sítě proti hmyzu nejsou součástí standardu).

Pro zastínění oken je provedena příprava pro ovládání venkovních rolet (venkovní rolety nejsou součástí standardu).

Podlahy: V obytných místnostech domu a chodbách budou lepené vinylové podlahy s nášlapnou vrstvou 0,4 mm od výrobce Parador Basic 2.0.

Obklady stěn a dlažby-sociální zázemí: Na stěnách sociálního zázemí bude realizován keramický obklad v kombinaci dvou barev. Na podlahách keramická dlažba.

Stropy: Ve všech místnostech je podhled ze SDRK desek na ocelovém roštu, v koupelnách a na WC podhled z SDRK desek impregnovaných.

Kuchyňské linky: V rámci standardu řešena pouze napojovací místa formou rohových ventilů s přívodem vody, odpadu a elektřiny, dodávka kuchyňské linky není standardním vybavením. Doporučujeme výrobce kuchyňských linek firma Čechovský.

 

ZDRAVOTECHNICKÉ INSTALACE

Odpadní potrubí: Rozvody odpadního potrubí a tvarovek vnitřní kanalizace z polypropylenu, systém HT (OSMA, WAVIN).

Rozvody vody: Potrubí a tvarovky rozvodů vody (studená/teplá) provedeno svařovaným systémem Ekoplastik z materiálu PPR (výrobce WAVIN). Veškeré rozvody vody opatřeny izolací z pěnového polyetylenu tl.20 mm.

Měření spotřeby vody: Spotřeba vody v každém domě bude měřena samostatným vodoměrem.

Kuchyně: V místě uvažované kuchyňské linky řešena pouze napojovací místa pro další rozvod osazena vývody teplé a studené vody (rohové uzávěry). Dále napojovací místo pro připojení odpadního potrubí dřezu a pod omítkový sifon HL400 pro myčku.

Příprava TUV: Zajišťována pomocí tepelného čerpadla- viz. část ÚT. Bez cirkulace TUV

Zařizovací předměty: Standard sanitárního vybavení Umyvadlo = 3x keramické umyvadlo  600 X 450, včetně rohových ventilů 2 ks, sifonu a odtoku + stojánková baterie se zátkou Click-Clack; WC klozet = 2x bílý, závěsný, vč. sedátka s poklopem, závěsný systém GEBERIT Duofix, splachování manuální – tlačítko; Sprchový kout = 2x sprchový kout 90 x 90 x 190 cm, vč. samonosné vaničky, sifon + sprchová nástěnná baterie, včetně sprchové sady ( hadice a sprchová hlavice ) ; Vana = akrylátová rozměrů 160 x 70 cm, včetně baterie nástěnné.

Pračka a sušička = příprava formou pod omítkového sifonu HL400 a rohového uzávěru.

 

VZDUCHOTECHNIKA

Větrání WC a koupelny: Odvod znehodnoceného vzduchu z WC řešen stropním ventilátorem s předním panelem a časovým doběhem. Odvod znehodnoceného vzduchu z koupelen rovněž řešen stropním ventilátorem s předním panelem (bez časové funkce). Každý ventilátor je doplněn zpětnou klapkou. Ventilátory v tichém provedení.

Kuchyně: Do místa uvažované digestoře v prostoru kuchyňky příprava kruhového potrubí s odvodem na střechu. Dodávka a montáž samotné digestoře bude součástí dodávky kuchyňské linky.

 

KLIMATIZACE

Vnitřní klimatizace: pro vnitřní klimatizaci je provedena příprava pro jednu vnitřní jednotku v obývacím pokoji a přípravou pro venkovní jednotku. Dovybavení klimatizačních jednotek je považováno za nadstandardní vybavení.

 

ÚSTŘEDNÍ VYTÁPĚNÍ

Zdroj tepla a ohřev TUV: Zdrojem tepla a užitkové vody pro jednotlivé domy bude tepelné čerpadlo s vestavěným bojlerem v kombinaci s elektrickým kotlem. Topný okruh bude regulován v závislosti na venkovní teplotě přímo tepelným čerpadlem, lokální regulace zajistí termostaty podlahového vytápění. Systém bude jištěn vlastní expanzní nádobou.

Rozvody topné vody: Veškeré rozvody realizovány pomocí vícevrstvého polyethylenového potrubí ALPEX (např. IVAR). Veškeré rozvody vody opatřeny izolací z pěnového polyetylenu tloušťka 25 mm. Vytápění veškerých místností bude podlahovým vytápěním, v koupelnách trubková otopná tělesa Korado Koralux Linear Classic (bílá barva).

 

ELEKTROINSTALACE

Elektroinstalace: V každém z domů osazen podružný rozvaděč s jističi jednotlivých elektro okruhů. Rozvody proveden měděnými kabely pod omítkou.

Umělé osvětlení: V jednotlivých domech ve všech místnostech bude připraven pouze kabelový vývod pro osazení svítidla majitelem bytu. Ovládání svítidel vypínači u vstupů.

Zásuvky: Uvažováno s osazením zásuvek 230 V/50 Hz do dělících a obvodových příček-rozmístění dle zvyklostí projektanta elektro. Ochrana proti přepětí zajištěna v rozvaděčích elektro v 1. a 2.stupni.

Standard vypínačů a zásuvek: Schneider, řada Unica bílá/ledově-bílá.

Požární signalizace: V souladu s PBŘ instalovány v každém domě samočinné detektory požáru s akustickou signalizací.

Rozvod dat: V rámci jednotlivých domů provedeno osazení slaboproudé zásuvky a zásuvky pro STA, zřízení kabeláže od těchto zásuvek není standardním vybavením.

Internet a hlasové služby: Uvažováno připojení domu na poskytovatele bezdrátového internetu.

STA: Na střeše domu osazena anténa pozemního vysílání vč. Zesilovače, koaxiální kabel ukončen zásuvkou v každé domě.

Domácí telefon: U hlavního vstupu do domu umístěno zvonkové tablo s možností dohovoru.

 

NADSTANDARD

Řešeno individuálně se stavebníkem.

Kontakt

Manažer prodeje

Hana Čuperová
+420 739 771 773
cuperova@aristoreal.cz

Andrea Koubková
+420 778 955 775
koubkova@aristoreal.cz

    Naši partneři

    Zásady ochrany osobních údajů