Menu

STANDARDY VYBAVENÍ BYTŮ VE VILADOMU

Viladům : samostatně stojící vila dům se třemi mezonetovými byty v sympatické, klidné lokalitě obce Ořechov u Brna na jihovýchodním mírném svahu.

 

STAVEBNÍ ČÁST

Plášť budovy: Svislé nosné konstrukce domu jsou tvořeny zdivem z keramických tvárnic HELUZ Uni tl. 300 mm na systémovou tenkovrstvou maltu Sidi. Na objektu bude proveden kontaktní zateplovací systém z tepelné izolace z fasádního polystyrenu EXS 70 (grafitový) F tl. 150 mm s probarvenou fasádní omítkou, s do teplením špalet k oknům s těsnící páskou. Strop je tvořen monolitickou konstrukcí bez možnosti úložného prostoru. Střecha objektu je rovná.

Dělící příčky: Dělící příčky mezi byty jsou HELUZ tl. 250 mm, v pokojích z keramických příčkovek HELUZ  tl. 115, 140 mm na systémovou tenkovrstvou maltu Sidi.

Terasy : Součástí každého bytu jsou terasy u obývacího pokoje s kuchyní. Podlaha terasy -keramická dlažba na terče – typ dle tabulky cenových standardů– tl. 2cm, rozměry 60 x 60 cm. Každý byt má také balkon, u jednoho z bytů jsou ve 2NP dva balkony – viz půdorysy k jednotlivým bytům.

Zábradlí bude řešeno skleněnou výplní v kombinaci s ocelovými prvky.

Schodiště vnitřní: ocelové schodiště

Schody na zahrady: betonové schody

Tepelné izolace : tepelné izolace podlah jsou z polystyrenu EPS. Tepelné izolace střechy jsou z polystyrenu EPS ve spádu a střešní fólie.

Omítky a výmalby: Na veškerém zdivu z keramických tvárnic budou sádrové omítky + disperzní nestíratelná malba bílá, barevné výmalby nejsou součástí standardu.

Interiérové dveře:  Jednokřídlové, plné dveře v obložkové zárubni od výrobce Masonite, světlý rozm. 800 / 1970mm, resp. 700 / 1970mm. Dveře v provedení s CPL povrchem (odstín = Bardolino), kování klika/klika. U dveří na WC a do koupelen WC klíč.

Okna, dveře: Z vysoce kvalitních plastových profilů s izolačními trojskly. Povrchová úprava z venku v barvě Alux DB 703 , z vnitřní strany bílé. Balkonové dveře z obývacího pokoje osazeny HS-Portálem. Vnitřní parapety plastové, bílé. (Vnitřní žaluzie a sítě proti hmyzu nejsou součástí standardu).

Pro zastínění oken je provedena příprava pro ovládání venkovních rolet (venkovní rolety nejsou součástí standardu).

Podlahy: V obytných místnostech domu a chodbách budou lepené vinylové podlahy s nášlapnou vrstvou 0,4 mm od výrobce Parador Basic 2.0.

Obklady stěn a dlažby – sociální zázemí: Na stěnách sociálního zázemí bude realizován keramický obkladv kombinaci dvou barev. Na podlahách potom keramická dlažba.

Stropy: omítka sádrová

Kuchyňské linky: V rámci standardu řešena pouze napojovací místa formou rohových ventilů s přívodem vody, odpadu a elektřiny, dodávka kuchyňské linky není standardním vybavením. Doporučujeme výrobce kuchyňských linek firma Čechovský.

 

ZDRAVOTECHNICKÉ INSTALACE

Odpadní potrubí: Rozvody odpadního potrubí a tvarovek vnitřní kanalizace z polypropylenu, systém HT (OSMA, WAVIN).

Rozvody vody: Potrubí a tvarovky rozvodů vody (studená/teplá) provedeno svařovaným systémem Ekoplastik z materiálu PPR (výrobce WAVIN). Veškeré rozvody vody opatřeny izolací z pěnového polyetylenu tl. 20mm.

Měření spotřeby vody: Spotřeba vody v každém bytě bude měřena samostatným podružným vodoměrem.

Kuchyňky:  V místě uvažované kuchyňské linky řešena pouze napojovací místa pro další rozvod osazena vývody teplé a studené vody (rohové uzávěry). Dále napojovací místo pro připojení odpadního potrubí dřezu a pod omítkový sifon HL400 pro myčku.

Příprava TUV: Zajišťována pomocí tepelného čerpadla – viz část ÚT. Bez cirkulace TUV

Zařizovací předměty: Standard sanitárního vybavení Umyvadlo= keramické umyvadlo 600 X 450, včetně rohových ventilů 2 ks, sifonu a odtoku + stojánková baterie se zátkou Clik-Clack; WC klozet = 2x bílý, závěsný, vč. sedátka s poklopem, závěsný systém GEBERIT Duofix, splachování manuální – tlačítko standard ; Sprchový kout= sprchový kout 90 x 90 x 190 cm, sifon + sprchová nástěnná baterie, včetně sprchové sady ( hadice a sprchová hlavice ); Vana= akrylátová rozměrů 160 x 70 cm, včetně baterie nástěnné. Pračka a sušička = příprava formou pod omítkového sifonu HL400 a rohového uzávěru.

Počet zařizovacích předmětů v jednotlivých bytech je určen dle projektové dokumentace.

Jímání dešťových vod – dešťové vody budou jímány do akumulační nádrže s přepadem.

 

VZDUCHOTECHNIKA

Větrání WC a koupelen: Odvod znehodnoceného vzduchu z WC řešen stropním ventilátorem s předním panelem a časovým doběhem. Odvod znehodnoceného vzduchu z koupelen rovněž řešen stropním ventilátorem s předním panelem s časovým doběhem. Každý ventilátor je doplněn zpětnou klapkou.

Kuchyně: Do místa uvažované digestoře v prostoru kuchyňky příprava kruhového potrubí s odvodem na střechu. Dodávka a montáž samotné digestoře bude součástí dodávky kuchyňské linky, není tedy standartním vybavením.

 

KLIMATIZACE

Vnitřní klimatizace : pro vnitřní klimatizaci je provedena příprava pro jednu vnitřní jednotku v obývacím pokoji a přípravou pro venkovní jednotku. Dovybavení klimatizačních jednotek je považováno za nadstandardní vybavení.

 

ÚSTŘEDNÍ VYTÁPĚNÍ

Zdroj tepla a ohřev TUV: Zdrojem tepla a užitkové vody pro jednotlivé byty bude tepelné čerpadlo s vestavěným bojlerem v kombinaci s elektrickým kotlem o výkonu 6 kW. Topný okruh bude regulován v závislosti na venkovní teplotě přímo tepelným čerpadlem, lokální regulace zajistí termostaty podlahového vytápění. Systém bude jištěn vlastní expanzní nádobou.

Rozvody topné vody: Veškeré rozvody realizovány pomocí vícevrstvého polyethylenového potrubí ALPEX (např. IVAR). Veškeré rozvody vody opatřeny izolací z pěnového polyetylenu tl. 25 mm. Vytápění veškerých místností bude podlahovým vytápěním, v koupelnách potom trubková otopná tělesa Korado Koralux Linear Classic (bílá barva).

 

ELEKTROINSTALACE

Elektroinstalace: V každém z bytů osazen podružný rozvaděč s jističi jednotlivých elektro okruhů. Rozvody provedeny měděnými kabely pod omítkou.

Umělé osvětlení: V jednotlivých domech ve všech místnostech bude připraven pouze kabelový vývod pro osazení svítidla majitelem bytu. Ovládání svítidel vypínači u vstupů.

Zásuvky: Uvažováno s osazením zásuvek 230V/50Hz do dělících příček a obvodových stěn a jednou venkovní zásuvkou 230V/50Hz – rozmístění dle zvyklostí projektanta elektro. Ochrana proti přepětí zajištěna v rozvaděčích elektro v 1. a 2.stupni.

Standard vypínačů a zásuvek: Schneider, řada Unica bílá/ledově-bílá.

Požární signalizace: V souladu s PBŘ instalovány v každém bytě samočinné detektory požáru s akustickou signalizací.

Rozvod dat: V rámci jednotlivých domů provedeno osazení jedné slaboproudé zásuvky a jedné zásuvky pro STA umístěna v obývacím pokoji, zřízení kabeláže od těchto zásuvek je standardním vybavením. Zvýšení počtu jednotlivých zásuvek je nadstandardním vybavením.

Internet a hlasové služby: Připojení domu na poskytovatele bezdrátového internetu.

STA: Na střeše domu osazena anténa pozemního vysílání vč. Zesilovače, koaxiální kabel ukončen zásuvkou v každé bytě.

Domácí telefon: U hlavního vstupu do domu umístěno zvonkové tablo a v každém z bytů domácí telefon s možností hovoru (bez videohovoru)

Oplocení: bude provedeno oplocení jednotlivých pozemků z ocelového poplastovaného pletiva výšky 1,50m v barvě antracitové šedé. V místech kotvení mimo zídky budou pod oplocením uloženy prefabrikované podhrabové železobetonové dílce.

Opěrné stěny: dělící opěrné stěny budou monolitické

Garáž : ke každému jednotlivému bytu náleží jedna garáž.

Garážová vrata: na suterénních garážích budou osazena garážová vrata jednotného vzhledu rozměrů 2500×2200 od firmy TRIDO

 

NADSTANDARD

Veškeré stavební úpravy týkající se vířivek bazénu a saun jsou považovány za nadstandardy.

 

Vzhledem k současnému situaci na trhu stavebních materiálů si investor vyhrazuje právo na změny, které nebudou mít vliv na kvalitu a provedení stavby.
(např. změna dodavatele cihel, změna dodavatele oken, atd.)

Kontakt

Manažer prodeje

Hana Čuperová
+420 739 771 773
cuperova@aristoreal.cz

Andrea Koubková
+420 778 955 775
koubkova@aristoreal.cz

    Naši partneři

    Zásady ochrany osobních údajů