Menu

O lokalitě

Ořechov je vinařská obec 15 km jihozápadně od Brna. Je součástí původní Znojemské vinařské oblasti. Na severu a severozápadě je lemována smíšenými lesy, kterými protéká říčka Bobrava, podél níž se vede turistická stezka oblíbená cyklisty. Na jihu poskytuje při dobrých podmínkách výhled na Jižní Moravu.

Sympatické bydlení na okraji obce v ulici Tikovická je jako stvořené pro milovníky klidu a přírody. A přitom s pocitem, že jste do 15 minut na dosah i v centru. Výborná dostupnost pro automobily přes E461 (Vídeňskou) nájezdem Modřice/Želešice. Autobusovou přepravu zajišťuje linkami 501 a 510 IDS JMK na celkem sedmi zastávkách v obci, které navazují na brněnskou MHD.

Obec Vás vybídne jak k pasivnímu, tak aktivnímu odpočinku pro dospělé i děti. Plná občanská vybavenost už jen podtrhuje atraktivitu toho místa.

V obci s bezmála třemi tisíci obyvateli se nachází veškerá občanská vybavenost, jako jsou základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola pro Vaše děti. Je zde i ordinace praktického a dětského lékaře, gynekologická ambulance, lékárna, pošta, bankomat, několik prodejen potravin a restaurací, cukrárna, knihovna, zahradnictví, dva kostely a mnoho dalšího ze služeb jako je kadeřnictví, stříhání psů, pneuservis, benzinová čerpací stanice. Správně patří Ořechov pod pověřenou obec s rozšířenou působnosti Šlapanice.

Lokalita skýtá široké možnosti různorodého sportovního vyžití jednak v celoročně přístupné Orlovně a na třech venkovních hřištích a fotbalovém stadionu. Relaxaci můžete hledat také na Brněnské cyklotrase a cyklotrase č. 403, popřípadě pak na modře značené turistické trase. Pro milovníky sportovního rybaření je v okolí několik rybníků.

Kontakt

Manažer prodeje

Hana Čuperová
+420 739 771 773
cuperova@aristoreal.cz

Andrea Koubková
+420 778 955 775
koubkova@aristoreal.cz

    Naši partneři

    Zásady ochrany osobních údajů