O lokalitě

Úvod / Lokalita

15 km do Brna

Ořechov se nachází pouhých 15 km jihozápadně od Brna.

Bohatá občanská vybavenost

ZŠ, MŠ, lékaři, obchody, restaurace, knihovna, zahradnictví a mnoho dalšího.

Sportovní i rekreační vyžití

V obci a jejím okolí se nachází venkovní hřiště, fotbalový stadion, cyklotrasa i rybníky.

Lokalita vhodná pro děti i dospělé

Díky aktivitě obce se nabízí jak pasivní, tak i aktivní odpočinek pro děti i dospělé.

Ořechov je vinařská obec 15 km jihozápadně od Brna. Je součástí původní Znojemské vinařské oblasti. Na severu a severozápadě je lemována smíšenými lesy, kterými protéká říčka Bobrava, podél níž se vede turistická stezka oblíbená cyklisty. Na jihu poskytuje při dobrých podmínkách výhled na Pálavu a jsou vidět i rakouské Alpy.

Sympatické bydlení na okraji obce na nové ořechovské ulici Ve Vinohradu, je jako stvořené pro milovníky klidu a přírody. Ovšem přitom s pocitem, že jste do 15 minut na dosah i v centru. Výborná dostupnost pro automobily přes E461 (Vídeňskou) nájezdem Modřice/Želešice. Autobusovou přepravu zajišťuje linkami 501 a 510 IDS JMK na celkem sedmi zastávkách v obci, které navazují na brněnskou MHD.

Velmi aktivní obec Vás vybídne jak k pasivnímu, tak aktivnímu odpočinku pro dospělé i děti. Plná občanská vybavenost s bezmála třemi tisíci obyvateli už jen podtrhuje atraktivitu toho místa.

Je zde základní škola, mateřská škola a základní umělecká škola pro Vaše děti, ordinace praktického a dětského lékaře, gynekologická ambulance, lékárna, pošta, bankomat, několik prodejen potravin a restaurací, cukrárna, masna, prodejna pečiva, knihovna, zahradnictví, květinářství a mnoho dalšího ze služeb jako je kadeřnictví, stříhání psů, pneuservis, benzinová čerpací stanice. Správně patří Ořechov pod pověřenou obec s rozšířenou působnosti Šlapanice a má krásné dva kostely.

Lokalita skýtá široké možnosti různorodého sportovního vyžití jednak v celoročně přístupné Orlovně a na třech venkovních hřištích a fotbalovém stadionu. Relaxaci můžete hledat také na Brněnské cyklotrase a cyklotrase č. 403, popřípadě pak na modře značené turistické trase. Pro milovníky sportovního rybaření je v okolí několik rybníků.